W roku szkolnym 2023/2024 zajęcia wychowawczo-edukacyjne prowadzone są w oparciu o „Program wychowania przedszkolnego” Jolanty Wasilewskiej wydawnictwa WSiP.  Dzieci pracują na pakietach: „Drużyna marzeń” (trzylatek, czterolatek, pięciolatek i sześciolatek).

Dzieci uczestniczą w wycieczkach plenerowych, wyjazdach do teatru, muzeum oraz w warsztatach plastycznych, ceramicznych, kulinarnych, sensoplastycznych, podróżniczych i wielu innych. Raz w roku organizujemy rodzinny wyjazd nad morze.

Zatrudniamy specjalistów, którzy pracują z dziećmi posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Są to: psycholog, logopeda, neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, oligofrenopedagog, terapeuta ręki, terapeuta TUS, fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej. W ramach udzielania i organizacji pomocy psychologiczno- pedagogicznej dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z dogoterapii.

Na terenie przedszkola raz w miesiącu odbywają się obserwacje pedagogiczne dzieci i konsultacje nauczycieli z pedagogiem pracującym na co dzień w poradni psychologiczno- pedagogicznej. Raz w tygodniu obserwacje prowadzi psycholog. Dwa razy w roku wykonywane jest przesiewowe badanie logopedyczne pod względem wad wymowy.

Ponadto informujemy o możliwości korzystania z konsultacji stacjonarnie ze specjalistami naszego przedszkola, którzy oferują Państwu swoją pomoc według wyznaczonych harmonogramów konsultacji lub według bieżących potrzeb.
Kadra przedszkola uczestniczy w dodatkowym doskonaleniu zawodowym, w studiach podyplomowych,  warsztatach i szkoleniach poszerzając i doskonaląc zakres swych umiejętności. Nasi nauczyciele poszerzają wiedzę w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, uczestniczą tam w szkoleniach, w dniu otwartym przedszkola oraz w „sieci współpracy i samokształcenia”. Jedna z nauczycielek bierze udział w projekcie „Forum edukacji włączającej województwa małopolskiego” w ramach programu UE Wiedza Edukacja Rozwój.